شماره خبر : ٥٥٧١٥٥ 

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٧ مرداد ١٣٩٨    ا   ٠٨:٤٢
حجت‌الاسلام ‌و المسلمین رستمی در بیستمین سالگرد تاسیس اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل:
باید بررسی کرد که چه چیزی باعث شد برخی از دانشجویان این اتحادیه را با پسوند مستقل تاسیس کنند
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: باید بررسی کنیم ۲۰ سال پیش چه فضایی در کشور حاکم بوده که برخی از دانشجویان به دنبال تأسیس این اتحادیه با پسوند مستقل افتادند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : باید بررسی کرد که چه چیزی باعث شد برخی از دانشجویان این اتحادیه را با پسوند مستقل تاسیس کنند

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با حضور  در نشست بیستمین سالگرد تاسیس اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل به بیان فضای شکل‌گیری این اتحادیه پرداخته و گفت: در ابتدا باید بررسی کنیم ۲۰ سال پیش چه فضایی در کشور حاکم بوده که برخی از دانشجویان به دنبال تأسیس این اتحادیه با پسوند مستقل افتادند.

رستمی ادامه داد: در فضای آن زمان، «دوم خرداد» پتکی شد تا هر کسی را که به گونه‌ی دیگری می‌اندیشد مورد فشار و در حقیقت محرومیت از بیان انتقادات و تلاش‌های اجتماعی قرار دهند. عبارت «شما پیام دوم خرداد را درک نکردید» شاه بیت عبارت‌ها برای حذف رقیب بود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: انجمن‌های اسلامی و دفتر تحکیم وحدت در دانشگاه‌ها، نمایندگی رساندن گفتمان مردم در جامعه را برعهده داشتند که غالب این دانشحویان، میراث‌دار انقلاب و حرکت‌های انقلابی، ولایی و اسلامی در دانشگاه‌ها بودند. این جریان‌ها به مرور دچار آسیب‌هایی شده و دچار انحرافاتی نسبت به آرمان‌های انقلاب شد.

رستمی افزود: در آن فضا بچه‌های مؤمن، دغدغه‌مند و تلاشگر اجازه مصادره دانشگاه و دانشجو را به یک گروه خاص که اتفاقاً نشانه‌های زوال، نشانه‌های انحراف وابستگی به نظام سلطه و نشانه‌های خیانت و انحراف از خط انقلاب اسلامی در آن وجود داشت، را ندادند. آنها تصمیم گرفتند اتحادیه‌ای با پسوند مستقل ایجاد کنند و نظام سلطه که خیانت‌هایی در کشور انجام می‌دهد را برچینند.

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین رستمی ادامه داد: انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در کنار مجموعه‌های دانشجویی انقلابی دیگر نظیر بسیج دانشجویی، آرمان‌های انقلاب را در دانشگاه‌ها اجرایی می‌کنند. امام خمینی(ره) بسیج دانشجویی را به امام علی(ع) تشبیه می‌کند که خود را وقف اسلام کرد؛ بسیج نیز خود را وقف انقلاب کرده است. اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل نیز حافظ انقلاب در دانشگاه‌هاست و با انقلاب عجین شده است.


خروج
خدمات پرکاربرد
پیوندها