نمایش محتوا

 


شماره خبر :٥٤٧٥٤٢ 

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٣ دی ١٣٩٧    ا   ١٠:٠١
حجت‌الاسلام ساداتی‌نژاد:
پیروزی انقلاب گام اول وحدت حوزه و دانشگاه بود
حجت الاسلام دکتر ساداتی نژاد رئیس مرکز هم اندیشی استادان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها: گام اول وحدت حوزه ودانشگاه در پیروزی انقلاب و سرنگونی رژیم طاغوت بود و گام دوم وحدت این دو نهاد در نظام سازی و تثبیت پایه‌های انقلاب بود.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : پیروزی انقلاب گام اول وحدت حوزه و دانشگاه بود

حجت الاسلام دکتر ساداتی نژاد رئیس مرکز هم اندیشی استادان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها: گام اول وحدت حوزه ودانشگاه در پیروزی انقلاب و سرنگونی رژیم طاغوت بود و گام دوم وحدت این دو نهاد در نظام سازی و تثبیت پایه‌های انقلاب بود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام دکتر ساداتی‌نژاد رئیس مرکز هم‌اندیشی اساتید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در هفدهمین نشست سراسری دبیران هم‌اندیشی در مشهد مقدس با توجه اهمیت بحث وحدت حوزه و دانشگاه، گام‌های موفقیت آمیز وحدت در دهه‌های گذشته را به‌عنوان موفقیت‌های دیروز در سه گام تشریح کرد.

وی گفت: گام اول وحدت حوزه ودانشگاه در پیروزی انقلاب و سرنگونی رژیم طاغوت بود و گام دوم وحدت این دو نهاد در نظام سازی و تثبیت پایه‌های انقلاب بود.

وی در گام سوم ترویج و توسعه معارف دینی در مراکز دانشگاهی و انتقال تجربه‌های دانشگاهی در فرایند آموزش و به‌کاربردن مهارت‌های جدید در حوزه  را مصداق دیگری از وحدت حوزویان و دانشگاهیان دانست.

این استاد دانشگاه در ادامه به بحث ضرورت‌های امروز و فردای وحدت در بستری تازه اشاره نمود که مهم‌ترین ماموریت حوزه و دانشگاه باید حل دوگانه‌های موجود جامعه ایران در دو عرصه داخلی و خارجی  برای رسیدن به اجماع نخبگانی باشد.

وی در افتتاحیه این همایش به تبیین این دوگانه‌ها پرداخت و گفت: در عرصه داخلی دوگانه حکومت دینی و حکومت سکولار و دین حداکثری یا دین حداقلی و همچنین پذیرش خودکفایی یا وابستگی متقابل اقتصادی و موضوع پذیرش یا عدم‌پذیرش علم دینی  مهمترین موضوعاتی هستند که حوزویان ودانشگاهیان ما هنوز در مورد آن به اجماع نرسیده‌اند. در عرصه خارجی نیز مساله بومی ماندن یا جهانی شدن و دوگانه منافع ملی یا مصالح اسلامی و همچنین مقاومت در برابر نظام سلطه یا همزیستی مسالمت‌آمیز جزء مهمترین حوزه‌های نیازمند توجه است.

رئیس مرکز هم‌اندیشی اساتید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: وحدت حوزه و دانشگاه است که ضرورت امروز و فردای جامعه ما به بحث و بررسی و روش‌های حل المساله‌ای در آن نیاز اساسی دارد و رها شدن و پراکندگی و اختلاف در تعیین تکلیف و ایجاد مفاهمه و انتخاب راه درست در راستای این دوگانه‌ها باید محوری‌ترین افق وحدت حوزه ودانشگاه در شرایط پیش روی ما باشد.


خروج
خدمات پرکاربرد

اطلاعیه ها

فرم های پرکاربرد ادارات