نمایش محتوا

 


شماره خبر :٥٤٢٩٤٥ 

  تاریخ انتشار خبر : جمعه ١٣ مهر ١٣٩٧    ا   ١٠:٠٦
مسعود پیرمرادیان خبر داد
پویش جدید «روشنا»با رمان احضاریه
مسعود پیرمرادیان مدیر نشر معارف و سخنگوی پویش کتابخوانی روشنا با اشاره به برگزاری دومین دوره از این پویش کتابخوانی بیان کرد: طبق مصوبه اعضای شورای سیاستگذاری پویش ملی روشنا تصمیم بر این قرار گرفت که سالانه این پویش ملی کتابخوانی با موضوع سیدالشهدا(ع) و ماه محرم هم برگزار شود و در این دوره نیز دوستان شورا از میان آثاری که در این زمینه تدوین و عرضه شده بود رمان «احضاریه» را بهترین اثر از منظر قدرت و ادبیات بیان شناختند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : پویش جدید «روشنا»با رمان احضاریه

مسعود پیرمرادیان مدیر نشر معارف و سخنگوی پویش کتابخوانی روشنا با اشاره به برگزاری دومین دوره از این پویش کتابخوانی بیان کرد: طبق مصوبه اعضای شورای سیاستگذاری پویش ملی روشنا تصمیم بر این قرار گرفت که سالانه این پویش ملی کتابخوانی با موضوع سیدالشهدا(ع) و ماه محرم هم برگزار شود و در این دوره نیز دوستان شورا از میان آثاری که  در این زمینه تدوین و عرضه شده بود رمان «احضاریه» را بهترین اثر از منظر قدرت و ادبیات بیان شناختند.

وی ادامه داد: برای دریافت این کتاب در پویش روش‌های مختلفی تدارک دیده شده است که مهمترین آن تهیه کتاب از کتابفروشی‌هاست. نشانی کتاب‌فروشی‌هایی که در سراسر کشور این اثر را عرضه می‌کنند در پایگاه اینترنتی پویش به نشانی http://rushanacamp.ir  درج شده است. از سوی دیگر روش‌های خرید اینترنتی نیز برای کتاب تدارک دیده شده است که از طریق پایگاه اینترنتی پویش در دسترس است و امکان ارسال عدد ۷۲ به شماره ۱۰۰۰۳۰۲۲ نیز برای خرید کتاب مهیا شده است.

پیرمرادیان همچنین گفت: ما در سری اول توزیع کتاب در اوایل ماه محرم، ۱۰ هزار نسخه از آن را نوزیع کردیم و در حال حاضر نیز پنج‌هزار نسخه دیگر از آن را آماده توزیع کرده‌ایم. همچنین با هماهنگی ایجادشده با توجه به اینکه پویش درصدد است که با کمترین انتفاع مادی برای ناشر و مولف، خوانش کتاب را افزایش دهد، قیمت عرضه کتاب در قالب پویش را از ۲۰ هزار تومان به ۱۴ هزار تومان کاهش داده‌ایم.

سخنگوی پویش ملی کتابخوانی روشنا درباره شیوه شرکت در این پویش نیز گفت: عمده فعالیت برای شرکت در پویش به نوع فعالیت مخاطبان در فضای مجازی بستگی دارد. ما دستورالعملی برای شرکت در پویش تدارک دیده‌ایم که در پایگاه اینترنتی‌مان موجود است. به طور مختصر اما باید بگویم که موضوعاتی مانند پاسخ به سوالاتی که به همراه کتاب به مخاطبان عرضه می‌شود به شیوه‌ای که در برگه آن شرح داده شده است، انتشار عکس، فیلم و یادداشت دربارۀ کتاب در اینستاگرام با هشتگ‌ #احضاریه و ارسال پست آن تولید مجازی به نشانی rushanacampaign@  و در ادامه پیامک کردن کد شرکت در مسابقه همراه با شناسۀ اینستاگرام به شمارۀ  ۳۰۰۰۸۶۸۵۸۵ و نیز نوشتن نوشتن نقد یا یادداشت ترویجی دربارۀ کتاب و ارسال آن به rushanacampaign@  و معرفی کتاب در فضای عمومی از دیگر روش‌های شرکت در پویش است که برای آن جوایز متعددی شامل ۱۴ جایزه ۱۰ میلیون ریالی برای ۱۴ نفر و یک جایزه ۱۰۰ میلیون ریالی برای یک نفر نیز در نظر گرفته شده است.

«احضاریه» در قالب اثری دینی در رفت و برگشت بین گذشته و حال، روایتی از زندگی یک روزنامه نگار نویسنده است که برای سفر به کربلا نه دعوت که احضار می شود.
موذنی در این اثر از رخدادهایی مانند زیارت و آئین راهپیمایی عظیم اربعین برای نقل داستانی از حیات حضرت زینب سلام الله علیها بهره برده است.

گزیده کتاب:
باز گمش کردم دلم می خواست برایش درد دل کنم و بپرسم چرا فقط من باید این وسط مریض شوم و به آن حال بیفتم. شما که دکترید، راهنمایی ام کنید. و بگویم دکتر جان من فکر می کنم از شدت ضعف دچار مالیخولیا شده ام و به قول شما پزشک ها گرفتار سندرم حاج ناصر شده ام و ویروسی در ذهن من به فحش فعال شده است که هر چه پیش تر می روم، سلول های بیشتری را از من دربرمی گیرد. بفرما. سر و کله اش پیدا شد و این بار مشتی بادام ریخت توی مشتم و رفت. هیچ سوالی نکرد. نپرسید «خوبی؟»، نگفت «تصمیمت چیست؟»، عین فرفره رفت. چهارده تا بادام بود. دستش را خواندم. حتما به نیت چهارده معصوم. می خورم. بسیار خوب. فحشت هم نمی دهم. چون اینجا نجف است و علی هست و آه ...

 

نحوه شرکت در پویش مطالعاتی روشنا

به روش‌های زیر می‌توانید در قرعه‌کشی مسابقۀ بزرگ کتاب‌خوانی کتاب «احضاریه» شرکت کنید:

روش اول: پاسخ به سوالات
برچسب را بخراشید و پاسخ‌های صحیح سوالات پشت برگۀ مسابقه را طبق الگوی زیر، به شمارۀ 3000868585 ارسال کنید:


1323123212 * 54 * 6315729480


نکتۀ 1: شمارۀ گزینه‌های صحیح باید پشت‌سرهم و بدون فاصله درج شود.
نکتۀ 2: برای شرکت در این بخش، از طریق تارنمای مسابقه، به‌نشانی http://rushanacamp.ir/azmoon/ نیز می‌توانید اقدام کنید.

جوایز: 14 جایزه 10 میلیون ریالی برای 14 نفر و یک جایزه 100 میلیون ریالی برای یک نفر

روش دوم: انتشار عکس، فیلم و یادداشت دربارۀ کتاب در اینستاگرام
عکسی از کتاب، یا فیلمی از خودتان را در حال معرفی کتاب، همراه با یادداشتی با هشتگ‌ #احضاریه در اینستاگرام منتشر کنید. سپس پست خود را به صفحۀ rushanacampaign@ ارسال کنید. برای شرکت در مسابقۀ این بخش، برچسب کتاب را بخراشید و طبق الگوی زیر، کد شرکت در مسابقه را همراه با شناسۀ اینستاگرامتان به شمارۀ  3000868585 پیامک بزنید.

روش سوم: نوشتن نقد یا یادداشت ترویجی دربارۀ کتاب

نقد یا یادداشتی ترویجی دربارۀ کتاب «احضاریه» بنویسید و آن را در تلگرام به
rushanacampaign@ارسال کنید. یادداشت شما باید حداقل 200 و حداکثر 1500 کلمه باشد.
نکته: برچسب را بخراشید و همراه با یادداشت، کد برگۀ مسابقۀ خود را نیز برای ما ارسال کنید.

روش چهارم: معرفی کتاب در فضای عمومی
علاقه‌مندان به ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی می‌توانند با حضور در مساجد، مدارس، نماز جمعه، و در حضور اقوام و آشنایان و ... کتاب «احضاریه» را معرفی نمایند یا نمایشگاهی برای آن دایر نموده و گزارش آن را در قالب عکس و متن به دبیرخانۀ پویش ارسال نمایید.
نکته: برندگان این بخش، پس از داوری آثار ارسالی مشخص می‌شوند.


خروج
خدمات پرکاربرد

اطلاعیه ها

فرم های پرکاربرد ادارات