نمایش محتوا

 


شماره خبر :٥٣٦٧٩٨ 

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٦    ا   ١١:٣٢
پژوهشگاه فرهنگ و معارف برگزار کرد:
نشست شورای سیاست‌گذاری همايش «مردم‌سالاري ديني»
با تلاش پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی، جلسه شورای سیاست‌گذاری چهارمين همايش «مردم‌سالاري ديني» با عنوان «مردم‌سالاری دینی، جهان اسلام و غرب»، به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : شورای سیاست‌گذاری چهارمين همايش «مردم‌سالاري ديني»

رئیس دانشگاه در ابتدای جلسه بیان داشت: برگزاری این همایش، کاری ضروری و فکری فوق‌العاده مهم است و سوژه‌ای ناب در دنیای امروز سیاست محسوب می‌شود. برای ارتقاء کیفی همایش باید برایند سه همایش قبل را موردبررسی قرار دهیم و بدانیم چه چیزی تولید و چه محتوایی عرضه‌شده است. باید به سراغ افرادی رفت که صاحب‌نظر هستند و مقالات هم باید پالایش و گزینش شوند. از طریق انتخاب متخصصان و صاحب‌نظران و سفارش مقاله باید فرایند انجام کار را پیش برد.

همچنین عنوان شد: تولید محتوا در این همایش کاری بسیار جدی است و با توجه به پدیدۀ افراطی گری و داعش و حمایت رژیم صهیونیستی از جریان های تندرو موضوع این همایش بسیار حساس است. باید به تضارب افکار نیز فکر کرد و پهنه را کمی باز گذاشت و از افرادی دعوت نمود که دیدگاه‌های متفاوتی دارند. از تجربه کنگره‌های بین‌المللی مثل بزرگداشت حافظ که بزرگانی نظیر مرحوم دکتر حسن حبیبی و مرحوم دکتر زرین‌کوب در آنجا حضور داشتند می‌توان استفاده کرد.

در ادامه، در خصوص سیاست‌گذاری‌های کلان چهارمین همایش مردم‌سالاری دینی بحث و تبادل‌نظر شد.

در نشست شورای سیاست‌گذاری همایش مردم‌سالاری دینی، حجت‌الاسلام‌ دکتر قریشی؛ معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام‌ دکتر غلامی؛ رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا،  دکتر سید حسن صدوق؛ رئیس دانشگاه شهید بهشتی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین پورذهبی؛ مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی، دکتر اشرفی به نمایندگی از دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران؛ دکتر مرندی رئیس دبیرخانه دائمی و دبیر علمی همایش مردم‌سالاری دینی، آقای فرهمند معاون مرکز مطالعات راهبردی روابط فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی حضور داشتند.

لازم به ذکر است چهارمین همایش بین المللی مردم‌سالاری دینی در تاریخ 29 آبان سال 1397 در دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد.

 

برای دریافت پوستر و فراخوان همایش اینجا کلیک کنید.


خروج
خدمات پرکاربرد

اطلاعیه ها

فرم های پرکاربرد ادارات