نمایش محتوا

 


شماره خبر :٥٥٦٩٥٥ 

  تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ٢٧ تير ١٣٩٨    ا   ١١:١٨
حجت‌الاسلام عیسی‌زاده :
تربیت اسلامی در تراز انقلاب اسلامی راهبرد معاونت
یک مدیریت موفق زمانی حرکت رو به جلو دارد که همه اعضا را با خود همراه کند
معاون آموزشی پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: یک ساختار و مدیریت موفق وقتی حرکت موفق و رو به جلو دارد که همه اعضا و بدنه را با خود همراه کند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : یک مدیریت موفق زمانی حرکت رو به جلو دارد که همه اعضا را با خود همراه کند

معاون آموزشی پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: یک ساختار و مدیریت موفق وقتی حرکت موفق و رو به جلو دارد که همه اعضا و بدنه را با خود همراه کند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام عیسی‌زاده معاون آموزشی پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نشست معاونین آموزشی و پژوهشی کمیته‌های استانی این نهاد ضمن تبیین و تشریح رویکرد معاونت به موضوع مطالبه‌گری دوسویه بین ستاد و صف تاکید کرده و افزود: معاونین آموزشی و پژوهشی دفاتر استانی همان نقشی را دارند که ستاد در مقیاس بزرگتر ایفا می‌کند.

وی ساماندهی استادان معارف را از ماموریت‌های مهم مخاطبین این جلسه دانست و گفت: یک ساختار و مدیریت موفق وقتی حرکت موفق و رو به جلو دارد که همه اعضا و بدنه را با خود همراه کند.

وی مداخله دادن معاونین آموزشی و پژوهشی استان‌ها را به منظور کمک به سیاست‌گذاری‌های درست و تصمیم‌سازی‌های به موقع و مشارکتی را رویکرد جدید معاونت معرفی کرده و آن‌ها را بازوی مهم مسئولان دفاتر استانی در ایفای نقش مهم و کلیدی دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها دانست که با مشاوره خود می‌توانند دفاتر نهاد را در انجام ماموریت خود به میزان قابل توجهی یاری دهند.

عیسی‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نظرسنجی انجام شده درباره استادان معارف، نتایج این نظرسنجی‌ها را مبین اهمیت موضوع تربیت دانشجویان و جوانان و توجه به نقش اثرگذاری استادان معارف دانسته و افزود: موضوع تربیت مورد عنایت مقام معظم رهبری است، لذا چشم‌انداز و هدف عالی معاونت بر همین اساس «تربیت اسلامی در تراز انقلاب اسلامی» قرار گرفته است و در این راستا مثلث استاد، دانشجو و متن مورد توجه قرار دارد.

وی در ادامه ضمن معرفی مأموریت‌های معاونت آموزشی پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: از استادان معارف توقع داریم بحث‌ها و موضع‌گیری‌هایشان بر مبنای علمی باشد و در ارزیابی استادان و دانشجویان مشارکت جدی داشته باشند.

عیسی‌زاده در خصوص پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی از استادان معارف و معاونین آموزشی و پژوهشی خواست برای ارتقای فعالیتهای پژوهشگاه، فعالانه مشارکت کرده و خود را عنصری از پژوهشگاه بدانند.

معاون آموزشی پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها حوزه‌های نیازمند تغییر را در سیاستهای اخیر معاونت محتوای دروس، فن تدریس و استادان معرفی کرد و بحث ارتباطات و آموزش استادان معارف را در روش ارتباط‌گیری موثر بسیار مهم دانست.

وی در بخش پایانی سخنان خود متونی را قابل تدریس دانست که قابلیت‌های لازم را بر اساس شاخص‌های مشخص دارا باشند و کتابهای تألیف شده هم اگر قرار است متن درس باشند، باید با این معیارهای استاندارد شده سنجش شوند.


خروج
خدمات پرکاربرد

اطلاعیه ها

فرم های پرکاربرد ادارات