نمایش محتوا

 


شماره خبر :٥٥٥٠٢٠ 

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٨ خرداد ١٣٩٨    ا   ٠٩:١٢
تازه های نشر معارف
ماجرای فکر آوینی - خنجر سپید
نشر معارف در سال 98 آثاری متعددی را منتشر کرده است که تازه ترین آنها ماجرای فکر آوینی به قلم وحید یامین پور و خنجر سپید نگاشته مسلم ناصری می باشد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : ماجرای فکر آوینی - خنجر سپید

ماجرای فکر آوینی [خرید ]

«ماجرای فکر آوینی» کتابی با موضوع گفتارهایی در شناخت تفکر بنیادین شهید سیدمرتضی آوینی به قلم وحید یامین پور است .
معرفی کتاب : «زمان آگاهی»، «خودآگاهی تاریخی» و «وقت شناسی» امتیاز اهل حکمت و فضیلت از دیگرانی است که گرفتار عادات روزمره شده اند. اهل حکمت و فضیلت، به «وقت» که همانا باطن زمان است، وقوف پیدا می کنند و مختصات تاریخی و تمدنی خود و ماهیت حقیقی رخدادهای پیرامون خود را بهتر از هر کسی باز می شناسند؛ آنگاه حکمت از زبان و قلم آنها می تراود و «معلم» دیگران می شوند.

سید مرتضی آوینی، حکیم هنرمندی بود که بی شک مقام او، مقام «معلم» است. معلم اندیشه ها و سلوک فکری و فرهنگی کسانی که در ساحت انقلاب اسلامی راه می پیمایند.  مخاطبان اصلی درس گفتارهای مندرج در این کتاب جوانانی هستند که در آغاز راه مطالعات فرهنگی و تمدنی هستند و غالبا دغدغه این را دارند که فهم و تحلیل رخدادها و تحولات سیاسی، تاریخی و تمدنی را از چه نقطه ای باید آغاز کنند. منظومه فکر آوینی، چه در بعد تفکر انتقادی قدرتمندش و چه افق گشایی هوشمندانه اش از آینده، همیشه یکی از بهترین پیشنهادها برای پویندگان این راه است.

 

 خنجر سپید شب [خرید]

مسلم ناصری، خنجر سپید شب را که روایت واقعی از نظر شخصیت و اتفاق در زمان خلیفه سوم عثمانی می باشد در قالب 238 صفحه به نگارش درآورده است.

خنجر سپید شب دوره 35 ساله زندگی پسری است که سر ناسازگاری با خلیفه سوم عثمانی که دایی اش است، دارد. در عین حال که پسر از خاندان بنی امیه و مخالفان امام علی علیه اسلام است و پدربزرگش توسط امام علی علیه اسلام کشته شده، اما دوستدار حضرت امیر علیه السلام می شود و سرانجام هم توسط دایی زاده اش کشته می شود.

شخصیت تاریخی این کتاب استناد تاریخی دارد و در گذشته وجود داشته و وقایعی هم برایش روی داده نیز اتفاق افتاده است.

کتاب «خنجر سپید شب» از نظر شخصیت و اتفاقی که برایش روی داده واقعی است، اما با نوع نگاه نویسنده شکل داستانی پیدا کرده است.

 


خروج
خدمات پرکاربرد

اطلاعیه ها

فرم های پرکاربرد ادارات