شماره خبر : ٥٥٣٦٦٠ 

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨    ا   ٠٨:٢٣
معاون آموزشی و پژوهشی نهاد عنوان کرد :
حضور عالمانه استادان معارف مبنای بالندگی و پیشرفت حوزه آموزش دروس معارف
حجت الاسلام دکتر عیسی زاده در مراسم معارفه معاونت آموزشی و پژوهشی به تشریح برنامه های آتی خود در معاونت پرداخت.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : حضور عالمانه استادان معارف  مبنای بالندگی و پیشرفت حوزه آموزش دروس معارف

معاونت آموزش و پژوهش نهاد متعلق به همه استادان و دغدغه مندان عرصه تربیت دانشجویان است

حفظ و ارتقای گروه های معارف اسلامی با رویکرد گروهی علمی و مستقل

حجت الاسلام دکتر عیسی زاده در مراسم و معارفه به تشریح برنامه های آتی خود در معاونت پرداخت و گفت : معاونت آموزش و پژوهش نهاد متعلق به همه استادان و دغدغه مندان عرصه تربیت علمی، اخلاقی و معنوی دانشجویان است.

:: مبنای ماموریتهای آتی معاونت

وی با اشاره به ماموریت معاونت آموزشی و پژوهشی نهاد گفت : ماموریت معاونت آموزش پژوهشی نهاد بخشی از ماموریت حساس وگسترده نهادنمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه هاست که در دایره ماموریت حکومت اسلامی دردایره تمدن اسلامی قراردارد .بنابراین چشم انداز معاونت بخشی از چشم انداز نهاد وچشم انداز نهادبخشی از چشم انداز انقلاب اسلامی در1404 واخیرا 40ساله دوم(گام دوم) انقلاب است.

:: تربیت نیروی انسانی و اضلاع آن

دکتر عیسی زاده در ادامه سخنان خود به مساله تربیت نیروی انسانی متعهد و کارآمد پرداختند و تصریح کردند :نقش سترگ معاونت آموزش پژوهش که یکی از مهمترین ماموریت هارادرنهاد برعهده دارد دست یابی به هدف والای تربیت نیروی متعهد وکارآمدمبتنی برتوجه به سه ضلع مثلث(استاد،دانشجو ومتن آموزشی وتربیتی )است.

 

:: بازتعریف مسائل بر مبنای گام دوم انقلاب اسلامی

وی در ادامه گفت : لازمه تعریف ماموریت این بخش مهم ازنهاد درسایه بیانیه گام دوم انقلاب اهداف ،وظایف و انتظارات آمده درآن ،حرکت در راستای مبانی و اصول ،چشم انداز و راهبردهای برآمده ازمنابع اصیل دینی و اسناد بالادستی وعقل جمعی وپژوهش های علمی به انجام رسیده و احیانا بازتعریف و بازسازی برخی از سازکارها وبعضا زیر ساخت های موجود دراین بخش است.

:: پیاده سازی متدهای علمی و روش روز در اقدامات

معاون آموزشی و پژوهشی نهاد با توجه به ضرورت پیاده سازی روش ها و متدهای علمی را در اقدامات آتی معاونت گفت : سرمایه و ظرفیت عظیم استادان، نیروی انسانی متعهدو متخصص از یکسو و در اختیار داشتن منابع غنی وحیانی و آثار اندیشمندان حوزه و دانشگاه از دیگر سوی و مخاطبان فرهیخته، هوشمند و نخبه از سوی سوم، انتظار می رود تمام تاملات فکری، تحلیلی و جهت گیری ها و تصمیمات و عملکردهای خود را بر اساس متدهای علمی و روش های روز بنا نماییم.

:: تربیت فکری و معنوی مخاطبان هدف غایی

حجت الاسلام عیسی زاده تربیت  فکری و معنوی دانشجویان را هدف غایی و معنوی عنوان کرد  و تاکید نمود : تربیت فکری و معنوی دانشجویان هدف غایی و نهایی است که می بایست با ایجاد و ارتقا شناخت صحیح  و ورزیده ساختن اندیشه آنان به ابعاد مختلف حیات مختلف فردی و اجتماعی  از طریق به کارگیری استادان عالم، متخلق و دغدغه مند، شیوه های موثر یا مترقی دنبال شود.

:: ارتقای گروه های معارف اسلامی در دانشگاه ها به عنوان گروهی علمی و مستقل

معاون آموزشی و پژوهشی نهاد در بخش دیگر از سخنان خود گفت : حفظ و ارتقای گروه های معارف اسلامی در دانشگاه ها به عنوان گروهی علمی و مستقل  در عین برخورداری از جایگاه ویژه، در دانشگاه لازم است همت خود را در  تحقق اهداف نهاد که همان  تربیت نیروهای مومن و متخلق است  در دستور کار قرار دهیم.

:: پژوهش یاریگر آموزش

وی با اشاره اهمیت پژوهش گفت : ماموریت بال پژوهش معاونت باید در جهت بهبود آموزش  به جهت محتوای غنی و ضروری  و انتقال موثر پیام ها و مفاهیم  با شیوه های علمی، جذاب و روزآمد باشد.

 

حجت الاسلام عیسی زاده ثمره امروز معاونت را محصول تلاش معاونین سابق و همکاران معاونت دانست که این نهال ارزشمند را به رشد رسانده اند.وی تصریح کرد : بالندگی و پیشرفت حوزه آموزش معارف را ناشی از حضور عالمانه استادان معارف دانست و از تمامی استادان تقدیر نمودند.

معاون آموزشی و پژوهشی نهاد با اشاره به وضعیت امروز معاونت گفت :  با تدبیر دوستان بخش های زیادی از نقشه راه، چشم انداز 5 ساله، راهبردهای مدون و  برنامه های معاونت تدوین شده است که محصول مطالعات مفصل و پژوهش های کیفی است می باشد و بخشی زیادی از راه طی شده است.

وی در ادامه تاکید کرد : با حول و قوه الهی و لطف امام عصر عج الله تعالی فرجه الشریف و همکاری دلسوزانه همه استادان، مدیران گروه های معارف و همکاران معاونت در راستای تحقق این نقشه راه گام های عملی برداریم.

حجت الاسلام عیسی زاده در بخش پایانی سخنان خود گفت : اعتقاد بنده بر آن است که معاونت آموزش و پژوهش نهاد متعلق به همه استادان دانشگاه و دغدغه مندان عرصه تربیت علمی، اخلاقی و معنوی دانشجویان است. بنابراین رمز موفقیت و دستیابی به اهداف مقدس ذکر شده مشارکت و احساس تعلق  همه عزیزان است.


خروج
خدمات پرکاربرد
پیوندها