نمایش محتوا

 


شماره خبر :٥٤٩٥٣٧ 

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٧    ا   ١٧:٠٥
حجت الاسلام قریشی در جمع کارکنان و مدیران معاونت آموزشی و پژوهشی :
دستاورد اصلی انقلاب اسلامی، زنده نگهداشتن یاد و نام خدا در دنیای امروز است
حجت الاسلام قریشی در جمع کارکنان و مدیران معاونت آموزشی و پژوهشی اصلی ترین دستاورد انقلاب اسلامی را زنده نگهداشتن یاد خدا در دنیای امروز علی رغم همه دستاوردهای مادی و معنوی است .
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : دستاورد اصلی انقلاب اسلامی، زنده نگهداشتن یاد و نام خدا در دنیای امروز است

حجت الاسلام قریشی در جمع کارکنان و مدیران معاونت آموزشی و پژوهشی اصلی ترین دستاورد انقلاب اسلامی را زنده نگهداشتن یاد خدا در دنیای امروز علی رغم همه دستاوردهای مادی و معنوی است .
وی تصریح کرد: در ایام دهه فجر به حق دستاوردهای گوناگون نظام مقدس اسلامی بیان می شود اما نباید از دستاورد اصلی این انقلاب که همان زنده نگه داشتن یادخدا و ذکر خدا در عصر کنونی است غافل شود.

این استاد دانشگاه افزود : می بایست دقت شود در بیان دستاوردها، مولفه هایی اساسی که منجر به وقوع انقلاب اسلامی شد مدنظر قرار گیرد و شایسته است صدا و سیما، فعالان شبکه های اجتماعی در پرداختن به دستاورد عظیم انقلاب که همانا زنده نگه داشتن یاد خدا و احیای دین خداست،تمام تلاش خود را انجام دهند.

معاون آموزشی پژوهشی نهاد گفت : در شرایطی انقلاب اسلامی ایران به وقوع پیوست که شعار خدا مرده است از دو طیف فکری مسلط بر جهان یعنی کمونیسم و لبیرالیسم به انحاء گوناگون تبلیغ و ترویج می شد.

وی در ادامه گفت : کمونیست ها با محوریت ابرقدرتی شوروی، چین و ... و جهان غرب با محوریت آمریکا با تفکرات اومانیستی و نیهیلستی خود هر روز بر طبل بی دینی و خدازدایی از جهان می کوبیدند.

حجت الاسلام قریشی  تصریح کرد : در چنین شرایطی انقلاب اسلامی منادی ندای توحید و خدامداری در دنیا می شود و امام خمینی با این انقلاب تمام معادلات ابرقدرت ها و جریان باطل را بر هم می زند.

وی خاطر نشان کرد : امام خمینی (ره) به کرات در سخنرانی ها و پیام های خود عنوان کرده اند ؛ این انقلاب برای حاکمیت دین خدا صورت گرفته است.
امام خمینی ره در دیدار به مناسبت بعثت پیامبر به مردم می فرمایند: در زمان بعثت 14 ستون طاق کسری فرو می ریزد و شاید بتوان این معنا را برداشت که خدا خواسته است که بعد از چهارده قرن این اتفاق رخ دهد و دست غیب الهی نظام های دنیوی و جریان استکبار را با انقلاب اسلامی فروپاشی خواهد کرد.

معاون آموزشی و پژوهشی نهاد در ادامه عمق نفوذ انقلاب در دنیای کنونی را مورد اشاره قرار داده و عنوان کرد : خدا خواست که با وقوع  انقلاب الهی کلیه برنامه ریزی های جریان باطل به هم بریزد و نظام جدیدی در مدیریت جهان شکل بگیرد تا آنجا که اندیشمندان غربی به نوشتن کتاب و مقالات متعددی با عناوین چون انقلاب خدا و ... بپردازند.

وی در ادامه به سختی های مسیر انقلاب اشاره کرده و گفت: طبق سنت الهی، حرکت در راه خدا، سختی های خود را خواهد داشت اما کسانی پیروز خواهند بود که استقامت و پایمردی کنند.

حجت الاسلام قریشی گفت : ما اگر با این رویکرد فعالیت های خود را سامان دهیم و نگاه ما این باشد قطعا پیروز میدان خواهیم بود.
ایشان با استناد به سخنان رهبر انقلاب افزودند : ما اکنون در شرایط جنگ احزاب هستیم. تمامی جریان کفر،شرک و نفاق  با تمامی ابزارهای نظامی، اقتصادی، رسانه ای و ... به مبارزه با ایران اسلامی پرداخته اند و این ما هستیم که می بایست سختی ها را به جان بخریم و مردانه مقاومت کنیم تا پیروزی حاصل گردد.

وی با اشاره به آیات قرآن در این خصوص گفت : 2 نگاه در جنگ احزاب وجود داشت. منافقین بیماردل که می گفتند کار تمام است و مومنین که این سختی ها را وعده خدا می دانستند و مقاومت و ایستادگی را رمز پیروزی می دانستند و با این رویکرد روز به روز بر ایمانشان افزوده می شد.

معاون آموزشی و پژوهشی نهاد گفت : در این شرایط که تحریم های همه جانبه کشور را فرا گرفته است باید با خودباوری، تلاش مضاعف و ایمان و اتکال به خداوند متعال یکایک گره ها و مشکلات را باز کرده و مرتفع نماییم.

وی تصریح کرد : اگر به خودمان ایمان نداشته باشیم، ضعف و سستی به خرج داده و مایوس شویم، می بایست شرایط ذلت بار را بپذیریم و پرهیز از این مساله می بایست چراغ راه و نصب العین مسئولین به ویژه در مذاکرات و گفتگوها با دول خارجی و مدیریت امور داخلی قرار گیرد. رهبر انقلاب نیز در این خصوص با کلیدواژه اختلال محاسباتی تذکرات متعددی را مطرح کرده اند.

حجت الاسلام قریشی در ادامه افزود : با توجه به این که طبق تفکر ایمانی، فقهی و سیاسی امام خمینی، ولایت فقیه همان ولایت رسول الله است ، تنها راه برون رفت از مسائل کنونی پیگیری و پیاده سازی فرمایشات راهبردی رهبر فرزانه انقلاب در حوزه های مختلف  تمدنی، اقتصادی، سیاسی و ... است.
معاون آموزشی پژوهشی نهاد با اشاره به رویکرد تمدنی انقلاب اسلامی گفت : رهبر معظم انقلاب در ملاقات های خود با اندیشمندان بارها عنوان کرده اند، تمدن آینده جهان، تمدن اسلامی است و زیربنا و اتفاقات آن در حال رخ دادن است.

ایشان در بخش پایانی سخنان خود به حدیث مشهور الا و لایحمل هذا العلم اشاره کرده و گفتند : طبق فرموده امام علی علیه السلام که در سختی های حرکت در مسیر الهی باید آگاهی و بصیرت خودتان را بالا ببرید، مردم ،جامعه نخبگانی و دانشگاهی می بایست این نکته را نصب العین خود قرار دهند و محکم و استوار در این مسیر حرکت نمایند.


خروج
خدمات پرکاربرد

اطلاعیه ها

فرم های پرکاربرد ادارات