نمایش محتوا

 


شماره خبر :٥٣٦٣١٢ 

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٢ اسفند ١٣٩٦    ا   ١١:٢٥
حجت الاسلام قریشی در گردهمایی اساتید و مدیران گروه معارف استان فارس تاکید کرد :
تلاش دشمنان برای ترویج یاس و ناامیدی در کشور
توجه ویژه کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها
حجت الاسلام قریشی در گردهمایی اساتید و مدیران گروه معارف استان فارس تاکید کرد : قضیه ناامیدسازی و ایجاد یاس در کشور در اتاق فکر کلان دارد دنبال می شود.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : تلاش دشمنان برای ترویج یاس و ناامیدی در کشور <br>توجه ویژه کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها

حجت الاسلام قریشی معاون آموزشی و پژوهشی نهاد رهبری در دانشگاه ها در گردهمایی اساتید و مدیران گروه معارف دانشگاه آزاد اسلامی در شیراز گفت، در دوره مدیریت جدید در دانشگاه آزاد اسلامی همت مضاعفی با حضور حجت الاسلام کلانتری در حوزه اساتید و گروه های معارف اتفاق می افتد

حجت الاسلام قریشی معاون آموزشی و پژوهشی نهاد رهبری در دانشگاه ها در گردهمایی اساتید و مدیران گروه معارف دانشگاه آزاد اسلامی در شیراز گفت: در دوره مدیریت جدید در دانشگاه آزاد اسلامی همت مضاعفی با حضور حجت الاسلام کلانتری در حوزه اساتید و گروه های معارف اتفاق می افتد. وی با اشاره به سالروز ورود امام خمینی در ۱۲ بهمن۵۷ گفت: بعد از ۱۳۰۰ سال در سرزمین فارس انقلابی به نام اهل بیت ایجاد کنند، امام در سال ۶۲ یا ۶۳ در روز مبعث فرمودند زمان میلاد حضرت رسول ۱۴ ستون از ستون های کاخ کسری فروریخت، آیا احتمال نمی دهید این ۱۴ به معنای قرن ۱۴ باشد و ۱۴ قرن بعد بساط شاهان و طاغوت برچیده شود، بدهید این احتمال را.

معاون آموزشی و پژوهشی نهاد رهبری در دانشگاه ها تاکید کرد: امام اهل بازی با کلمات نبود، امام با دست الهی ما را از میان آتش جهانی عبور می دهد و هر اتفاقی که می افتد سنگر به سنگر جلو می رویم و عقب نمی نشنیم، عزتی که امروز ایران اسلامی با همه مشکلات کشور در جهان دارد به مدد این مرد الهی بود.

وی با تاکید بر نوآوری در دروس، مخاطب شناسی و ضرورت کسب این مهارت ها گفت: در دانشگاه ها ما احساس می کنیم بایر کاری کرد و طرحی نودرانداخت، به واقعیات موجود بیشتر توجه شود، در جایی اگر لازم است آتش به اختیار عمل کنند، بخش هایی از کلاس درس نیاز روز را دنبال کند.

قریشی تاکید کرد: اگر یک دوره کامل دروس معارف دبیرستان را ملاحظه کنید اکثر مباحث در دانشگاه دوباره تکرار می شود، این در حالی است که امروز با جوانی مواجهیم که به اطلاعات جدید دسترسی دارد و شبهات در آنی در دسترسش است، کار ما با این جوان بسیار کار سخت و هنرمندانه ای است.

وی با اشاره به دوره انفجار اطلاعات گفت: اگر نتوانیم این نگاه ها را مدیریت کنیم و در دل او نفوذ کنیم و با او همراه شویم مشکلات جدی پیدا می کنیم.

معاون آموزشی و پژوهشی نهاد رهبری در دانشگاه ها تصریح کرد: برای مخاطب های متفاوت برنامه های متفاوت داشته باشیم، در دانشگاه باید برای افراد خاص معارف ویژه داشته باشیم.

وی با اشاره به تلاش دشمنان برای ترویج یاس و ناامیدی در کشور گفت: قضیه ناامیدسازی و ایجاد یاس در کشور در اتاق فکر کلان دارد دنبال می شود، اتفاقات سیاسی، اقتصادی و رفتارهای نابخرد برخی از مسئولین دارد یاس ایجاد می کند و باید در دانشگاه ها بحث امید آفرینی و عدم ایجاد یاس دنبال شود تا برخی فضایی درست نکنند که به سمت آشوب و مسائل این چنینی پیش برویم.

قریشی با توصیه به اساتید معارف برای تبیین دستاوردهای انقلاب و نظام گفت: اینگونه نباشد که استاد معارف بگوید این موضوع به درس ما مرتبط نیست، استاد با تمام قامت در این حوزه و در جایگاه خکدش وارد این موضوع شود و اینگونه نباشد که کلاس از این بابت خنثی باشد.

وی به اساتید معارف توصیه کرد : کرسی ها در کلاس ها و دانشگاه ها را جدی بگیرید، کلاس های کرسی ها هیچ خط قرمزی ندارد و مسائل بسیار حساس جامعه می شود در آن مطرح کرد و هیچ کس حق دخالت در آن را ندارد.


خروج




خدمات پرکاربرد

اطلاعیه ها

فرم های پرکاربرد ادارات