نمایش محتوا

 


شماره خبر :٥٤٣١٤١ 

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٧ مهر ١٣٩٧    ا   ١٠:٣٦
حجت الاسلام رستمی :
حضور اساتید انقلابی در قرارگاه های فرهنگی نهاد
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت :تصریح کرد: ما باید فضای شورای استانی را قرارگاه فرهنگی نهاد در هر استان ببینیم. طبیعتا دفاتر استانی در فضای قرارگاهی نیاز به اتاق‌های اندیشه‌ورزی دارید که بخشی از آن را دانشجویان، اساتید انقلابی، بدنه مدیران دانشگاه و همچنین حضور خود شما در فضاهای مرتبط دانشگاهی می‌تواند تشکیل دهد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : حضور اساتید انقلابی در قرارگاه های فرهنگی نهاد

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در جلسه با رؤسای دفاتر استانی، معاونین و مدیران ستادی نهاد رهبری دانشگاه‌های کشور که  در دفتر مرکزی نهاد برگزار شد، گفت: آنچه که وظیفه ما و شما در نهاد است وظیفه سنگینی است و این ایجاب می‌کند با همت مضاعفی به مسئولیتی که برعهده ماست توجه کنیم.

وی افزود: مطالبه مقام معظم رهبری از نهاد، دستیابی به تراز بالاتر و توفیقات بیشتر در دانشگاه‌ها است. این وظیفه و رسالت ایجاب می‌کند که تلاش و همتی بالاتر از سوی مجموعه نهاد صورت پذیرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: ما اطمینان و باور داریم بالاتر رفتن تراز نهاد امری شدنی است، اما حتما باید همت و جدیت بیش از پیش گردد. این تکلیفی است که متوجه همه ماست و مسلما خداوند هم یاری خواهد کرد. همه باید به این سمت حرکت کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی افزود: در فضای این تکلیف جدید، آن طرحی که نقاط قوت و ضعف ما را به ما نشان می‌دهد، طرح «دفاتر راهبر» است که طرحی ارزشمند است. ما هنوز به ظرفیت کامل دفاتر راهبر نرسیده‌ایم. این موضوع باید با جدیت پیگیری شود. انتظاری که دارم این است که هم این جلسه و هم جلسات شما در استان، یک اتاق راهبری و اتاق فکر و کانون اندیشه‌ورزی برای نهاد باشد.

وی با بیان اینکه این جلسات نهاد جلساتی است که مطالبات جدی نهاد در آن مطرح می‌شود، گفت: آن جمعی که شما نماینده آنها هستید هم مستحق به شنیدن مطالب این جلسات، نقد و ارائه دیدگاه درباره آن هستند که این کار را شما می‌توانید انجام دهید و نظرات و بازخوردها را بگیرید و به ما منتقل کنید که این نیازمند جدیت به‌خرج دادن در این امر است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی ضمن بیان این نکته که دفاتر استانی و شورای استان‌ها یک ستاد میانی نیستند، تصریح کرد: ما باید فضای شورای استانی را قرارگاه فرهنگی نهاد در هر استان ببینیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها سپس به توضیح مفهوم کار قرارگاهی پرداخته و گفت: کار قرارگاهی لازمه‌اش این است که انسان خود را در میدان مبارزه و جهاد ببیند. کار قرارگاهی یعنی ما در صحنه جهاد و مجاهدت هستیم. در کار قرارگاهی نیازها به‌طور جدی شناسایی و با عزم جدی برای حل مشکلات تلاش می‌شود.

وی افزود: در کار قرارگاهی شما، مسئولین دفاترتان، همکاران نهادتان، اتاق‌های اندیشه‌ورزی و... ای که دارید، در زمینه ایده، محتوا و مسائل دیگر به شما کمک خواهند کرد و از همه آنها باید بهره برد. همچنین جلسات مداوم، جدی و همراه با صمیمیت با تشکل‌های انقلابی دانشگاه‌ها برای شنیدن انتظارات آنها و نیز ارائه تحلیل‌های خودتان از شرایط و مسائل موجود به آنها جزء لوازم کار شما خواهد بود. چراکه بخشی از مشکلات و سوءتفاهم‌ها در فضای دانشگاهی در اثر همین عدم ارتباط است که به‌وجود می‌آید.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در ادامه به سخنی از مقام معظم رهبری اشاره کرده و گفت: مقام معظم رهبری در مأموریتی که به بنده و شما داد، فرمود: نگاه پدرانه به همه مجموعه‌های دانشگاه اعم از انقلابی و غیر انقلابی داشته باشید، اما باید بچه‌های انقلابی را در آغوش بگیرید و حمایت ویژه از آنها بکنید.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: طبیعتا شما در فضای قرارگاهی نیاز به اتاق‌های اندیشه‌ورزی دارید که بخشی از آن را دانشجویان، اساتید انقلابی، بدنه مدیران دانشگاه و همچنین حضور خود شما در فضاهای مرتبط دانشگاهی می‌تواند تشکیل دهد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات و گرفتاری‌های مسئولین نهاد این است که اشتغال آنها به جلسات فراوانی که به‌واسطه مسئولیتشان آنها را به خود مشغول می‌کند، آفتی برایشان ایجاد می‌کند که همان کاهش ارتباط مسئولین نهاد با بدنه دانشجویان و اساتید دانشگاه و کارمندان است. اشتغال به این جلسات ضروری است ولی نباید باعث ایجاد فاصله بین مسئولین نهاد با بدنه دانشگاهی شود، چراکه وظیفه اصلی همین ارتباط چهره به چهره با دانشجو، استاد، کارمند، تشکل‌ها و... در محیط دانشگاه است.


خروج
خدمات پرکاربرد

اطلاعیه ها

فرم های پرکاربرد ادارات