نمایش محتوا

 


شماره خبر :٥٤٢٣٢٥ 

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١ مهر ١٣٩٧    ا   ١٣:٣٠
تغییر در متون کتب درسی رقم خورد
آغاز اجرای آزمایشی طرح کلی اندیشه اسلامی + دانلود فایل
مرحله آزمایشی تغییر در متون کتب درسی اندیشه اسلامی 1 و 2 با محوریت کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن آغاز شد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : آغاز اجرای آزمایشی طرح کلی اندیشه اسلامی

مرحله آزمایشی تغییر در متون کتب درسی اندیشه اسلامی 1 و 2 با محوریت کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن آغاز شد.

در این طرح اساتید معارف اسلامی که تمایل دارند می توانند درس اندیشه اسلامی را که بر اساس کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن ، مقام معظم رهبری تنظیم شده را به عنوان کتاب درسی سال جدید تدریس کنند.


اساتید میتوانند فایلهای   word و pdf و پاورپوینت آماده شده را از سامانه کلاس یار سایت آموزش مجازی و دریافت کنند .

 

برای دریافت فایل کلیک کنید

بنا به پیشنهاد، مدیریت تامین محتوای دروس معارف نهاد، کتاب جدید به عنوان متن آموزشی اندیشه اسلامی ۱ ، درمبحث ایمان و توحید خواهد بود و مباحث نبوت و ولایت به عنوان اندیشه اسلامی 2 در نظر گرفته شده است و به صورت آزمایشی  در تعدادی از استان های کشور تدریس می شود.

از ویژگی های این متن آموزشی جدید این است که ناظر به مباحت الهیات اجتماعی هست و مانند متون قدیم صرفا به الهیات نظری نپرداخته است.
کتاب اصلی مخصوص اساتید و فایل پی دی اف و پاورپوینت نیز ویژه دانشجویان تهیه شده است.

گفتنی است  این متن فعلا آزمایشی است و بعد از تدریس نظر سنجی صورت خواهدگرفت و  بناست با بررسی و مداقه در پیشنهادات اساتید معارف در دانشگاه ها بر غنای محتوای موجود افزوده گردد.

همچنین مقرر شده است که  مدیران محترم گروههای معارف اسلامی جلسه  هم اندیشی و اندیشه ورزی خود ،موضوع کتاب را به بحث و بررسی بگذارند ونتیجه را به دفتر تامین محتوای دروس معارف اسلامی ارسال کنند .

گفتنی است کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن ، دارای چهار فصل است که دو مبحث اول ( ایمان و توحید ) به عنوان اندیشه اسلامی یک ، و دو بحث دیگر ( نبوت و ولایت ) به عنوان اندیشه اسلامی 2 به صورت آزمایشی در دانشگاه های استان های مذکور تدریس خواهد شد.


خروج
خدمات پرکاربرد

اطلاعیه ها

فرم های پرکاربرد ادارات