دعای ابودرداء

دعای ابودرداء

 

دعای ابودرداء

 

شیخ عباس قمی (ره) در کتاب مفاتیح الجنان دعایی را آورده است عجیب و غریب و بسیار کاربردی که بس شنیدنی و محیرالعقول است...

 

و آن دعا و شرح قصه آن چنین است:

 

شيخ ابن فهد روايت كرده:

روزى به ابودرداء خبر دادند:

خانه ات سوخته است، گفت نسوخته، ديگرى خبر داد، باز همان جواب را داد تا سه مرتبه معلوم شد تمام خانه هاى اطراف جز خانه او سوخته اند! به او گفتند: تو از كجا مى دانستى كه خانه تو در آتش نسوخته است؟

او گفت: زيرا خود با همین گوشهایم از رسول خدا صلّى اللّه عليه و آله و سلّم شنيدم كه ایشان فرمودند:

 

هركه این دعا را در صبحگاهان یکبار بخواند، در آن روز هیچ بدی و مکروهی به او نمى‌رسد، و اگر این دعا در هنگام شب خوانده شود، هیچ بدى و ناراحتی به او نرسد، و من امروز البته اين دعا را خوانده بودم: بدین سبب خیالم راحت بود که هیچ اتفاق بدی به من امروز نخواهد رسید.

 

اصل دعا:

 

اللّهمّ انْت ربّى لا اله الاّ انْت عليْك توكّلْت و انْت ربّ الْعرْش الْعظيم و لا حوْل ولاقوّة الاّباللّه الْعلىّ الْعظيم ما شاءاللّه كان و مالمْ يشاءْلمْ يكنْ

اعْلم انّ اللّه على كلّ شيْئٍ قديرٌ و انّ اللّه قدْ احاط بكلّ شيْئٍ علْماً

اللّهمّ انّى اعوذبك منْ شرّ نفْسى و منْ شرّ قضاء السّوء و منْ شرّ كلّ ذى شرٍّ و منْ شرّ الْجنّ و الاْنْس و منْ شرّ كلّ دابّةٍ انْت آخذٌ بناصيتها انّ ربّى على صراطٍ مسْتقيمٍ

 

ترجمه دعا:

خدايا تويى پروردگار من، معبودى جز تو نيست، بر تو توكّل كردم و تو پروردگار عرش بزرگى، و هيچ جنبش و نيرويى نيست مگر به خداى برتر بزرگ، آنچه خدا خواست شد، و آنچه نخواست نشد، مى دانم كه خدا بر هرچيز تواناست، و به همه چيز از جهت علم احاطه يافته است.

خدايا به تو پناه مى آورم، از شرّ خود، و از شرّ قضاى بد، و از شرّ هر صاحب شرّى، و از شرّ جنّ و انس، و از شرّ هر جنبنده اى كه گيرنده مهار اختيارش هستى، به درستى كه پروردگار من بر راهى راست است.

 

توصیه می‌شود این دعا را عزیزان حتما حفظ فرمایند و یا بر روی کاغذی نوشته و در محل دید در منزل یا محل کار قرار داده و هر روز یا هرشب بجهت دفع بلیات و اذیتها و ناراحتیها صبح و شام یکبار بخوانند.

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *