حجت‌الاسلام دکترحیدرزاده، مدیر امور دروس معارف اسلامی:

ممنوعیت تدریس جزوات آموزشی استادان معارف‌اسلامی، بدون تأیید کمیسیون محتوا و متن دروس معارف اسلامی

 

مصاحبه رادیویی حجت الاسلام حیدرزاده، مدیر امور دروس معارف اسلامی معاونت آموزشی با رادیو قرآن با موضوع منع تدریس جزوات آموزشی استادان معارف اسلامی بدون تأیید کمیسیون محتوا و متن دروس معارف اسلامی، پخش گردید. در این مصاحبه با اشاره به ملزم بودن استادان معارف اسلامی به تدریس کتاب‌های دارای تأییدیه کمیسیون تخصصی متون، چنانچه خواستار تدریس جزوه یا کتاب‌هایی که خود به قلم تحریر درآورده‌اند هستند، می‌توانند با ارجاع آثار خود به کمیسیون تخصصی محتوا و متن شورای معارف اسلامی نهاد، در صورت بدست آوردن امتیاز تدریس از آن به عنوان منبع تدریس استفاده نمایند.

حجت الاسلام حیدرزاده گفت: پس از تصویب جدول کتب قابل تدریس دروس معارف اسلامی ممنوعیت تدریس این جزوات به دانشگاه‌ها ابلاغ شد.

وی افزود: پس از بررسی‌هایی که صورت گرفت مشاهده شد که بعضی از استادان که تعداد آن‌ها هم زیاد نیست از جزوات خود برای تدریس دروس معارف اسلامی استفاده می‌کنند. این جزوات از استانداردهای لازم برخوردار نبود و منابعی که باید در یک جزوه درسی به عنوان فایل آموزشی در نظر گرفته نشده بود.

حجت الاسلام حیدرزاده گفت: در پنج گرایش انقلاب اسلامی، تاریخ و تمدن اسلامی، منابع اسلامی، اخلاق اسلامی و گرایش مبانی نظری در اسلام ما تألیفات بسیار خوبی داریم، در این چندسال استادان معتبری کتاب‌هایی را تألیف کردند و تمام استانداردهای لازم را این کتاب‌ها دارند. یعنی کتاب به عنوان دو واحد آموزشی در نظر گرفته شده، حجم کتاب کاملاً استاندارد بوده و منابع دست اول هستند. فرم کتاب، فرم آموزشی و موضوعاتی که مورد نیاز یک کتاب درسی بوده در  این کتاب‌ها دیده شده است.

مدیر امور دروس معارف اسلامی عنوان کرد: پس از بررسی‌های لازم در کارگروه‌های علمی که در معاونت آموزشی و دانشگاه معارف اسلامی تشکیل شد، به این لیست کتاب‌ها رسیدیم و طبیعتاً استادان محترم معارف اسلامی در سطح کشور لازم است فقط از لیست کتاب‌هایی که مطابق جدول ابلاغ شده تدریس کنند.

وی در آخر افزود: در صورتی که استادان درسنامه یا کتب شاخصی دارند با ارائه به کمیته ارزیابی هر استان و کسب نمره علمی لازم می‌توانند آن را در کلاس‌های خود تدریس نمایند.

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *